x
  • Pradžia
  • >
  • Projektas Nr. 06.2.1-TID-V-507-01-0010 „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 202 Vaidotai–Baltoji vokė 10,75 km esančios sankryžos su Kalno g. rekonstravimas įrengiant žiedinę sankryžą“

Projektas Nr. 06.2.1-TID-V-507-01-0010 „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 202 Vaidotai–Baltoji vokė 10,75 km esančios sankryžos su Kalno g. rekonstravimas įrengiant žiedinę sankryžą“

2022-01-03

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) įgyvendina projektą, finansuojamą Europos Sąjungos (toliau – ES) lėšomis, kurio metu valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 202 Vaidotai–Baltoji Vokė 10,75 km esančioje sankryžoje su Kalno g. planuojama įrengti žiedinę sankryžą su apšvietimu, pėsčiųjų ir dviračių takais, pėsčiųjų perėjimais ir eismo saugos priemonėmis,  rekonstruotoje sankryžoje Pagiriuose būtų sudarytos saugios sąlygos visiems eismo dalyviams, avaringumas sumažėtų 80 proc., pagerėtų Lietuvos įvaizdis.

Šio bendro projekto tikslas – padidinti regionų judumą, plėtojant regionų jungtis su ES transeuropiniu transporto tinklu (TEN-T) ir diegiant eismo saugos ir aplinkos apsaugos priemones valstybinės reikšmės keliuose (Vilniaus regiono jungtyse su TEN-T tinklu), nepriklausančiuose TEN-T tinklui.

Įgyvendinus projektą, valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 202 Vaidotai–Baltoji Vokė 10,75 km esančioje sankryžoje su Kalno g., bus įrengta žiedinė sankryža su apšvietimu, pėsčiųjų ir dviračių takais, pėsčiųjų perėjimais ir eismo saugos priemonėmis. Šia sankryža naudosis vietiniai gyventojai ir kiti eismo dalyviai, važiuojantys nagrinėjamu minėto kelio ruožu. Be to, bus pagerinti aplinkos ir visuomenės sveikatos apsaugai nustatyti reikalavimai, kas lems teigiamus pokyčius dėl pėsčiųjų ir kelių eismo saugos, bus sumažintas aplinkos triukšmo lygis ir užtikrintas tinkamas vandens nuo kelio nuvedimas.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Regionų pasiekiamumo gerinimas“, kuria siekiama padidinti regionų judumą, plėtojant regionų jungtis su TEN-T tinklu ir diegiant eismo saugos ir aplinkos apsaugos priemones valstybinės reikšmės keliuose (regionų jungtyse su TEN-T tinklu), nepriklausančiuose TEN-T tinklui.

Bendra projekto vertė sudaro 577 778,00 eurų. Kelių direkcija ir viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra 2021 m. gruodžio 21 dieną pasirašė Europos regioninės plėtros fondo lėšomis bendrai finansuojamo projekto finansavimo sutartį.  Projektas finansuojamas  iš Europos regioninės plėtros fondo, iš kurio skirta iki 491 111,30 eurų, lėšų.

Projekto įgyvendinimo pradžia – 2021 m. rugsėjo mėn., o darbus planuojama baigti iki 2023 m. sausio mėn.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *