x
  • Pradžia
  • >
  • Vyksta mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“

Vyksta mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“

2016-04-19
Tradiciškai kiekvieną pavasarį Lietuvos mokyklose vyksta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamas mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Jame dalyvauja 1–12 klasių mokiniai. Konkursą vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso globėjas – LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Dalyvaus daugiau kaip 55 tūkstančiai moksleivių
Šiemet I konkurso etape dalyvauti panoro daugiau kaip 55 tūkstančiai Lietuvos mokinių. Aktyviausi Kauno, Šiaulių, Alytaus miestų, Pasvalio, Kupiškio, Utenos, Klaipėdos, Vilkaviškio  rajonų mokiniai ir mokytojai. Renginiai organizuojami etapais: mokyklose, miestuose ir rajonuose, regionuose, geriausieji kviečiami į nacionalinio etapo renginius.
Konkurse dalyvauja mokiniai nuo 1 iki 12 klasės. Pradinių klasių mokiniai varžybose „Šviesoforas“ kartojasi pėsčiųjų kelių eismo taisykles, per varžybas turi atlikti ne tik teorines užduotis, bet ir pereiti gatvę šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje ir nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje.
10–14 metų mokiniai dalyvauja jaunųjų dviračių vairuotojų varžybose „Saugus ratas“. Mokiniai mokosi ne tik teorijos, bet ir gerina figūrinio vairavimo įgūdžius bei realiai dalyvauja eisme – turi tam tikrą ruožą važiuoti gatve.
Tarp paauglių vis populiaresni tampa motoroleriai, mopedai ir motociklai. Jauniesiems šių  transporto priemonių vairuotojams, 13–16 metų mokiniams, taip pat organizuojamos varžybos. Konkurse varžosi ir jaunieji automobilių vairuotojai. Šiose varžybose dalyvauja 16–19 metų mokiniai.
Varžybų regioninių ir nacionalinių etapų vieta kasmet keičiasi, varžybų dalyviams numatoma turininga kultūrinė programa.
Atlikdami konkurso užduotis, mokiniai Kelių eismo taisyklių mokosi ir teoriškai, ir praktiškai, t. y. realioje eismo aplinkoje.
Eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius mažėja
Šis konkursas svarbus ne tik tuo, kad vaikai, mokėdami taisykles, keliuose ir gatvėse elgiasi saugiai, bet ir todėl, kad nuo mažens mokėdami saugiai elgtis, jie vėliau bus drausmingi eismo dalyviai. Jau daugiau kaip 25 metus vykstantis konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ ir kitos saugaus eismo akcijos duoda gerų rezultatų. Pastaraisiais metais gerokai sumažėjo eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius (per pastaruosius 10 metų žuvusių vaikų (iki 18 metų) sumažėjo apie 6 kartus (2006 m. žuvo 65, 2007 m. – 70, 2015 m. – 11 vaikų), taip pat smarkiai sumažėjo dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo žuvusių vaikų. 2015 m. dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo Lietuvoje nežuvo nė vienas vaikas. To nėra buvę visais pokario metais.
Daugiau apie konkursą www.sjgk.lt.
LAKD inf.
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *