x
  • Pradžia
  • >
  • Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis – sudėtingesnis eismas

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis – sudėtingesnis eismas

2018-10-29

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis eismas Lietuvos keliuose tampa intensyvesnis. Artimųjų kapų vykstančių lankyti automobilių srautai išauga kelis kartus, taip pat į gatves išrieda ir daugiau vairuotojų, kurie važinėja labai retai, todėl jų vairavimo įgūdžiai dažniausiai būna primiršti.  Prie didesnių miestų kapinių susidaro spūstys.

Eismo sąlygos tampa sudėtingesnės ne tik dėl išaugusio jo intensyvumo – matomumą apsunkina ir lietus bei darganos,  ant tiltų, viadukų ir miškingose vietovėse anksti ryte formuojasi plikledis, todėl keliauti patariama dieną.

Vis anksčiau temstant pėstieji tampa pažeidžiamesni eismo dalyviai. Remiantis 2017 m. statistika, daugiausia pėsčiųjų žuvo būtent lapkričio mėnesį, todėl tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui keliu eidami pėstieji privalo turėti taisyklingai prisegtus (uždėtus) atšvaitus arba neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Be to, privalu eiti kelkraščiais prieš automobilių judėjimo kryptį, kelią ar gatvę pereiti tik įsitikinus, kad tai daryti yra saugu.

Vairuotojams, artimiausiu metu planuojantiems keliones, siūlome apsilankyti internetinėje svetainėje eismoinfo.lt, kur galima sužinoti eismo sąlygas: dėl rekonstravimo ar remonto darbų esančius eismo pakeitimus, orų sąlygas, greičio apribojimus ar autoįvykius suplanuotame maršrute. Ši informacija padės susiplanuoti patogias ir saugias keliones. Plačiau apie tai galite pasižiūrėti LAKD FB paskyroje: https://www.facebook.com/LAKD.LT/photos/a.1184362244975850/1921759831236084/?type=3&theater.

Jei važiuojate ne į kapines, apsvarstykite galimybę rinktis kitą maršrutą, aplenkiant šiuos kelius.

Ramių ir saugių Visų Šventųjų ir Vėlinių.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *