x
  • Pradžia
  • >
  • Vasaros saugaus eismo abėcėlė

Vasaros saugaus eismo abėcėlė

2017-05-26

Praėjusią savaitę vykę Kelių direkcijos inicijuoti saugaus eismo renginiai moksleiviams – pradinukų „Šviesoforas“ ir vyresniokų „Saugus ratas“ – buvo puikus pretekstas visiems eismo dalyviams pasikartoti saugaus eismo abėcėlę, padedančią saugiau judėti vasariškais keliais ir gatvėmis.

Šįkart abėcėlę kartojame su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais.

Vaikų saugumas kelyje dažnai priklauso nuo suaugusiųjų veiksmų, todėl:

A: apsaugokite nepilnamečius keleivius, visuomet prisegdami juos saugos diržais;

B: užtikrinkite, kad žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai būtų vežami tik specialiose sėdynėse;

C: pasirūpinkite, kad prie vaiko drabužių matomose vietose visada būtų pritvirtinti atšvaitai;

D: pasirūpinkite, kad vaikai būtų užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą;

E: užtikrinkite, kad prie dviračio būtų pritvirtinti atšvaitai ir šviestų žibintai;

F: apsidairykite, kad iš už stovinčių automobilių į kelią neįbėgs vaikai;

G: gyvenvietėse ir kitose vietose, kur kelyje netikėtai gali pasirodyti dviračiais, paspirtukais ar riedlentėmis važiuojantys vaikai, pasirinkite saugų važiavimo greitį.

Eismo įvykių statistika patvirtina minėtų patarimų svarbą.

Kelių policijos tarnybos duomenimis, 2016 m. vasarą, birželio–rugpjūčio mėnesiais, šalies keliuose įvyko 190 eismo įvykių, kuriuose dalyvavo nepilnamečiai. Šiuose įvykiuose buvo sužeisti 166 vaikai, tarp kurių buvo 142 moksleiviai. Daugiausia sužeistų vaikų buvo transporto priemonių keleiviai, kurių saugumą turėjo užtikrinti suaugusieji. Taip pat tarp sužeistų nepilnamečių buvo 40 pėsčiųjų, o ketvirtadalis jų buvo partrenkti pėsčiųjų perėjose. 24 sužeisti vaikai buvo dviratininkai.

2016 m. vasarą tragiški eismo įvykiai nusinešė 2 nepilnamečių gyvybes, žuvo 17 m. mergina ir 10 m. berniukas, abu žuvusieji buvo transporto priemonių keleiviai.

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kelių policijos tarnyba ragina suaugusius eismo dalyvius visuomet prisiminti, kad didžiausią įtaką nepilnamečių eismo dalyvių elgesiui daro suaugusiųjų elgesys gatvėje (automobilyje, važiuojant dviračiu), tad visada rodykite gerą pavyzdį, saugokite vaikų gyvybę ir sveikatą kelyje!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *