x
  • Pradžia
  • >
  • Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia savivaldybes pasirašyti finansavimo sutartis

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia savivaldybes pasirašyti finansavimo sutartis

2021-03-10

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) iki š. m. kovo 31 d. kviečia savivaldybes pasirašyti sutartis dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) lėšų  panaudojimo vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektams finansuoti.

Po to, kai Lietuvos Vyriausybė patvirtino KPPP finansavimo lėšų naudojimo 2021 metais sąmatą, Kelių direkcijos direktorius keturiais įsakymais savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams paskirstė daugiau kaip 111,3 mln. eurų.

Kelių direkcija įgyvendina ir KPPP lėšų naudojimo tvarką, ir KPPP sąmatą, todėl yra atsakinga ir už dalies KPPP lėšų, skirtų vietinės reikšmės kelių tinklui plėsti ir užtikrinti, kad jis veiktų, administravimą.

Kelių direkcijos direktoriaus  įsakymu savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams šiais metais skirta 104,4 mln. eurų, tai sudaro 90 proc. visų  lėšų, skirtų vietinės reikšmės kelių tinklui plėsti ir užtikrinti, kad šis tinklas veiktų. Pagal šį įsakymą miestų savivaldybėms skirta 36,5 mln. eurų, kitoms savivaldybėms – 67,9 mln. eurų. Lėšas savivaldybės paskirstys savivaldybių tarybų nustatyta tvarka parinktiems vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektams finansuoti.

Po 2,3 mln. eurų, t. y. po 2 proc. nuo lėšų, skirtų vietinės reikšmės kelių tinklui plėsti ir užtikrinti, kad šis tinklas veiktų, dar skirta: vietinės reikšmės keliams Kauno rajono, Klaipėdos rajono, Panevėžio rajono, Šiaulių rajono ir Alytaus rajono savivaldybėse; vietinės reikšmės keliams Birštono, Druskininkų, Palangos miesto ir Neringos savivaldybėse pagal suteiktų nakvynių viešbučiuose, poilsio įstaigose, sveikatingumo įmonėse skaičių; vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. sausio 6 d. nutarimo Nr. 5 „Dėl Sostinės regiono ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono sudarymo“ 2.2.1 papunktį, vietinės reikšmės keliams Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono ir Vilniaus rajono savivaldybėse.

KPPP lėšos savivaldybėms skirstomos priklausomai nuo kelių (gatvių) ilgio ir nuolatinių gyventojų skaičiaus.

Siekdama užtikrinti valstybinės ir vietinės reikšmės kelių plėtros vientisumą̨, Kelių direkcija glaudžiai bendradarbiaudama su savivaldybėmis, bendrai įgyvendina kelių infrastruktūros projektus. Tokie bendri projektai įgyvendinami pasirašius su savivaldybėmis bendradarbiavimo sutartis. Šiuo metu yra pasirašyta ir įgyvendinama daugiau kaip 170 bendradarbiavimo sutarčių su savivaldybėmis ir daugiau kaip 20 su kitais juridiniais asmenimis.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *