x
  • Pradžia
  • >
  • Teismo nutartimi Kelių direkcijai bus išmokėta daugiau nei pusė milijono eurų

Teismo nutartimi Kelių direkcijai bus išmokėta daugiau nei pusė milijono eurų

2023-01-17

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) visiškai patenkino akcinės bendrovės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) ieškinį priteisti iš atsakovo AB „Šiaulių bankas“ apie 0,5 mln. Eur dydžio garantijos išmoką, 6 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

2020 m. Šiaulių bankas, būdami garantijos dėl sutarties įvykdymo davėja dėl formalių priežasčių atsisakė išmokėti garantijos sumą dėl Kelių direkcijos ir UAB „Kamesta“ nutrauktos sutarties, nepaisant to, kad buvo priimtas įsiteisėjęs teismo sprendimas, kuriame Kelių direkcijai buvo pripažinta teisė į nuostolius, įskaitant visą garantijos sumą – apie 0,5 mln. Eur.

Dėl šios situacijos Kelių direkcija kreipėsi į teismą, ir po kiek daugiau nei 2 metų, Lietuvos aukščiausiajam teismui panaikinus LApT nutartį ir grąžinus bylą iš naujo nagrinėti apeliacinei instancijai, buvo priimtas teisingas ir pagrįstas sprendimas Kelių direkcijos ieškinį tenkinti visiškai.

Dar iki tol, 2016 m., Kelių direkcija ir UAB „Kamesta“ buvo sudariusios sutartį dėl žvyrkelių, esančių Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose, kapitalinio remonto techninių darbo projektų parengimo, projektų valdymo priežiūros ir darbų atlikimo. Sutarties sąlygų įvykdymui užtikrinti 2017 m. gegužės mėn. buvo pateikta sutarties sąlygų įvykdymo garantiją, kurioje AB „Šiaulių bankas“ nustatytomis sąlygomis neatšaukiamai įsipareigojo sumokėti Kelių direkcijai apie 0,5 mln. Eur. 2018 m. gegužę dėl UAB „Kamesta“ prisiimtų sutartinių įsipareigojimų neįvykdymo sutartis buvo nutraukta.