x
  • Pradžia
  • >
  • Tarptautinę vaikų gynimo dieną – saugaus eismo renginiai

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – saugaus eismo renginiai

2016-06-02
Birželio 1 dieną pasaulyje minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga visoje Lietuvoje vyko Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) inicijuoti saugaus eismo renginiai.
Vilniuje Rotušės aikštėje LAKD kartu su radijo stotimi FM pakvietė mažuosius eismo dalyvius kartu su tėveliais į saugaus eismo šventę-pamokėlę.
Čia buvo transliuojami saugaus eismo siužetai, kaip saugiai elgtis kelyje demonstravo Baltasis Zebriukas ir policijos talismanas Amsius. Vaikus su švente sveikino susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir LAKD direktorius Egidijus Skrodenis. Gerą nuotaiką vaikams ir tėveliams dovanojo grupė „Sweat peapers“ ir Vilniaus tarptautinės mokyklos popchoras, netrūko žaidimų ir dovanų.
Zarasuose pristatyti mokykliniuose autobusiukuose įrengti blokuojamieji alkotesteriai
Renginys „Mes už saugų eismą“ vyko ir  Zarasų miesto Sėlių aikštėje. Čia LR susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pristatė mokykliniuose autobusiukuose įrengtus blokuojamuosius alkotesterius. Ši įranga sumontuota 10 Zarasų rajono savivaldybės mokyklinių autobusiukų. Pagrindinė blokuojamojo alkotesterio paskirtis – neleisti neblaiviam vairuotojui užvesti transporto priemonės ir užtikrinti keleivių ir vairuotojo saugumą.
Renginyje savo parodomąsias programas demonstravo VĮ „Utenos regiono keliai“ Zarasų kelių tarnyba, Zarasų rajono policijos komisariatas ir Zarasų automobilių sporto klubas „Akseleratorius“.
Susirinkusieji galėjo susipažinti su kelių priežiūros technika, jiems buvo demonstruojamos saugaus eismo pamokėlės, dalijami atšvaitai ir leidiniai apie saugų eismą. Saugaus eismo renginiai Tarptautinę vaikų gynimo dieną vyko ir kituose Lietuvos miestuose.
Eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų mažėja
Švietėjiška saugaus eismo veikla duoda gerų rezultatų. Pastaraisiais metais gerokai sumažėjo eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius (per pastaruosius 10 metų žuvusių vaikų (iki 18 metų) sumažėjo apie 6 kartus (2006 m. žuvo 65, 2007 m. – 70, 2015 m. – 11 vaikų), taip pat smarkiai sumažėjo dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo žuvusių vaikų. 2015 m. dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo Lietuvoje nežuvo nė vienas vaikas. To nėra buvę visais pokario metais.
LAKD inf.
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *