x
  • Pradžia
  • >
  • Sudaryta komisija Kėdainių tilto avarijai tirti

Sudaryta komisija Kėdainių tilto avarijai tirti

2023-02-07

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) sudarė valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km (Kėdainiai, Tilto g.) esančio tilto avarijos tyrimo komisiją, kurios tikslas – nuodugniai ištirti avarijos priežastis.

Tilto avarijos tyrimui specialiai sudaryta komisija apžiūrės avarijos vietą, surinks ir išanalizuos visą reikalingą su statinio eksploatacija ir priežiūra susijusią dokumentaciją, tirs kitas aplinkybes ir veiksnius, galimai turėjusius įtakos avarijai. Įvykio padariniai gali būti pašalinti tik po to, kai komisija leis tai atlikti. Pašalinus įvykio padarinius ir įvertinus tilto būklę, bus galima vertinti, ar tiltas tinkamas tolesnei eksploatacijai ir kokia apimtimi.

Išvadas komisija nustatyta tvarka turi pateikti per 20 darbo dienų nuo komisijos sudarymo dienos.

Komisiją sudaro Kelių direkcijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos deleguoti atstovai. Vertinant tai, kad tilto prieigos patenka į Kėdainių senojo miesto archeologinę vietovę bei lūžusi betoninė sija yra įkritusi į Nevėžio upę, komisijos darbe pakviesti dalyvauti ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos atstovai.

Tyrimo komisija sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos techniniu reglamentu „Statybiniai tyrimai. Statinio avarija“, nustatančiu statinių pripažinimo avariniais tvarką, naujai statomo, rekonstruojamo, remontuojamo, griaunamo ar naudojamo statinio avarijos tyrimo ir likvidavimo tvarką.

Uždarius eismą minėtu tiltu per Nevėžį, eismas kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva. Šiame kelyje esančiu tiltu (30,889 km) galima saugiai naudotis be apribojimų.