x
  • Pradžia
  • >
  • Su savivaldybėmis aptarti vietiniams keliams skirtų lėšų teisiniai aspektai

Su savivaldybėmis aptarti vietiniams keliams skirtų lėšų teisiniai aspektai

2022-06-08

Šių metų birželio 7 d. vyko VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) savivaldybėms organizuotas nuotolinis seminaras tema „Vietinės reikšmės keliams skirtų Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) lėšų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai“.

Vykusio seminaro tikslas – dalyviams suteikti kuo daugiau teisinio reglamentavimo aiškumo, veiklos skaidrumo bei eliminuoti galimus piktnaudžiavimo atvejus.

„Tokių susitikimų nauda akivaizdi, nes visų pirma – tai padeda siekti glaudesnio bendradarbiavimo su vietos savivaldos atstovais. Be to, sukuria galimybę visoms pusėms tiesiogiai aptarti biudžeto lėšų, skirtų vietinės reikšmės kelių plėtros finansavimo efektyviausias panaudojimo galimybes, šio proceso teisinius ir techninius aspektus“, – pabrėžia Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Kelių direkcijos inicijuotame seminare pranešimus skaitė Kelių direkcijos, Susisiekimo ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos specialistai. „MS Teams“ platformoje vykusio seminaro metu, savivaldybių atstovams buvo pristatyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) pokyčiai, korupcijos rizikos paskirstant KPPP finansavimo lėšas savivaldoje, vietinės reikšmės kelių teisinės registracijos duomenų tinkamumas, nuovažų prie valstybinės reikšmės kelių projektavimo procesas ir praktiniai pavyzdžiai, gatvių apšvietimo ir pėsčiųjų perėjų kryptinio apšvietimo įrengimo sąlygos prie valstybinės reikšmės kelių, pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo perspektyvos ir kt.

Nemažai klausimų seminaro dalyviai uždavė Susisiekimo ministerijos atstovui dėl galimybės finansuoti valstybei svarbius vietinės reikšmės kelių objektus. Didelio savivaldybių atstovų susidomėjimo taip pat sulaukė pranešimas „Nuovažų prie valstybinės reikšmės kelių projektavimo procesas ir praktiniai pavyzdžiai“.

Seminare dalyvavo daugiau negu 120 savivaldybių ir kitų įstaigų atstovų.

Lietuvos savivaldybių asociacijos ir savivaldybių atstovai dėkojo už surengtą seminarą, jo metu pateiktą informaciją ir atsakymus į jiems kilusius klausimus, pažymėjo, kad seminaras buvo naudingas.