x
  • Pradžia
  • >
  • „Saugaus rato“ nacionaliniame etape nugalėjo Panevėžio rajono moksleiviai

„Saugaus rato“ nacionaliniame etape nugalėjo Panevėžio rajono moksleiviai

2016-06-06
Birželio 2 d. Marijampolėje vyko Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų „Saugus ratas“ nacionalinis etapas. Įveikusios regioninius etapus į Marijampolę atvyko 10 stipriausių šalies komandų. 
Patikrinus dviračių techninę būklę, jaunieji dviračių vairuotojai važiavo specialiai jiems paruošta trasa. Vėliau laukė teorinės rungtys, kuriose dalyviai parodė, ar moka Kelių eismo taisykles ir kaip geba orientuotis eismo aplinkoje.  Šis išbandymas varžybų dalyviams buvo ne paskutinis: savo jėgas ir įgūdžius jaunieji dviratininkai pademonstravo ir figūrinio vairavimo rungtyje.
Susumavus balus paaiškėjo 2016 metų jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų nugalėtojai. Pirmąją vietą iškovojo Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos komanda (vadovas Algirdas Rutkauskas), antrąją – Kauno Šv. Pranciškaus gimnazijos komanda (vadovė Daiva Stankienė), trečioji vieta atiteko Šakių rajono Slavikų pagrindinės mokyklos komandai (vadovas Juozas Rakickas).
Asmeninėje įskaitoje geriausiai pasirodė Matas Sakalauskas ir Eglė Stackevičiūtė iš Panevėžio r. Raguvos gimnazijos, antrieji buvo Martynas Čereškevičius iš Šakių rajono Slavikų pagrindinės mokyklos, Kamilė Kregždytė iš Kauno Šv. Pranciškaus gimnazijos, trečioji vieta atiteko Mantui Rimšeliui ir Kamilei Stadalninkaitei iš Kauno Šv. Pranciškaus gimnazijos.
Visos  komandos buvo apdovanotos prizais, įsteigtais Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD).
Jaunųjų dviračių vairuotojų varžybos „Saugus ratas“ yra paskutinis šių metų Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ renginys. Konkursą organizuoja LAKD, vykdo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras talkinant Lietuvos kelių policijos tarnybai bei teritoriniams policijos padaliniams.
Konkurso globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
LAKD inf.
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *