x
  • Pradžia
  • >
  • Pradedamas regioninių kelių priežiūros įmonių auditas

Pradedamas regioninių kelių priežiūros įmonių auditas

2017-06-27
Susisiekimo ministro įsakymu valstybinės reikšmės regioninių kelių priežiūros įmonėse bus atliekamas veiklos auditas.
Lietuvos automobilių kelių direkcija, birželio 19 d. pasirašė sutartį su UAB „Audifina“, atliksiančia veiklos auditą visose 11 valstybės įmonių, kurios prižiūri valstybinės reikšmės kelius. Audito paslaugos turi būti suteiktos per 3 mėn. nuo sutarties pasirašymo. Sutartis gali būti vieną kartą pratęsiama ne ilgiau kaip 2 mėn.
UAB „Audifina“, taikydama rizikos vertinimo patikrinimo metodus, patikrins, ar įmonės 2012 –2017 m. laikotarpiu tinkamai vykdė viešųjų pirkimų procedūras, atliks įsigyto turto ir paslaugų tikslingumo, reikalingumo, atsiperkamumo ir naudingumo įvertinimą, vertins įsigyto turto ir paslaugų kainų teisingumą, ekonomiškumą.
Preliminariais skaičiavimais, ši kelių priežiūros įmonių pertvarka iš pradžių leis sutaupyti iki 8,5 milijonų eurų per metus. Vėliau tikimasi ir dar didesnio efektyvumo. Sutaupytas lėšas bus galima naudoti kokybiškesnei kelių priežiūrai. Atsisakius perteklinių administracinių funkcijų, bus investuojama į kasdienę kelių priežiūrą atliekančių specialistų kompetenciją ir pažangias technologijas.
Numatoma, kad valstybinės reikšmės kelių priežiūros įmonė bus įkurta ne Vilniuje, o Kaune, taip pat ši įmonė bus skatinama įvertinti galimybes, siekiant įkurti kompetencijų centrus ir kituose regionuose. Kaunas pasirinktas neatsitiktinai. Pirma, tai geografiškai susisiekimui labai patogi vieta, kur susikerta strategiškai svarbūs sausumos keliai Rytų–Vakarų ir Šiaurės–Pietų kryptimis, be to, artimiausiu metu bus nutiesta automagistralė iki Lietuvos/Lenkijos valstybės sienos.
Sutaupytos lėšos bus naudojamos kokybiškesnei kelių priežiūrai, suteikiant geresnes paslaugas kelių naudotojams. Tikimasi, kad po poros metų bus galima pamatyti kokybinį šuolį valstybinės reikšmės kelių priežiūros srityje, nes šio sektoriaus reforma atneš naujus skaidrumo ir atsakomybės standartus, o įmonės vadovams bus keliami ambicingi tikslai.
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *