x
  • Pradžia
  • >
  • Pabaigti kelio Mažeikiai–Ežerė kapitalinio remonto darbai

Pabaigti kelio Mažeikiai–Ežerė kapitalinio remonto darbai

2021-06-02

Baigti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.163 Ežerė–Mažeikiai ruožo nuo 6,890 iki 9,188 km  remonto darbai.  Atliktų darbų vertė –  1,66 mln. Eur.

Kapitaliai suremontuoto valstybinės reikšmės krašto kelio, vedančio per Mažeikių miestą, atkarpa yra 2019 metais rekonstruoto valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.163 Ežerė–Mažeikiai ruožo nuo 0 iki 6,89 km darbų tęsinys.

Atlikus kapitalinio remonto darbus atkarpoje nuo 6,890 iki 9,188 km, įrengta nauja kelio dangos konstrukcija, atstatant kelio geometrinius parametrus, įrengtos pėsčiųjų perėjos su apšvietimu, įrengtas ir atnaujintas vertikalus bei horizontalus ženklinimas, viešojo transporto sustojimo aikštelės.

Pilnai užbaigus viso valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.163 Ežerė–Mažeikiai atnaujinimo darbus, nuo šiol Mažeikių miesto gyventojai bei svečiai, taip pat svečiai iš Latvijos galės keliauti ir saugiau, ir patogiau.

Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.163 Ežerė–Mažeikiai atnaujinimas yra 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projekto „Pasienio kelių infrastruktūros tobulinimas, siekiant pagerinti susisiekimą tarp regionų centrų ir užtikrinti darbo jėgos judėjimą pasienio vietovėse“ įgyvendinimo dalis.

Bendras šio įgyvendinamo projekto tikslas – skatinti darbuotojų judumą ir geografinį vientisumą Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose. Šiuo projektu siekiama sukurti tinkamą infrastruktūrą darbo jėgos, prekių bei paslaugų judėjimui ir sumažinti tokias ilgalaikes regioninės plėtros kliūtis kaip žema pasienio regionų kelių tinklo kokybė ir pan.

Siekiant įgyvendinti iškeltus tikslus, iš viso bendrai rekonstruojama ir remontuojama beveik 46 km Lietuvos ir Latvijos valstybinių kelių ruožų.

Projektas įgyvendinamas Kelių direkcijai bendradarbiaujant su Latvijos susisiekimo ministerija, kuriai atstovauja AB „Latvijos valstybiniai keliai“  (atsakinga projekto partnerė).

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projektui įgyvendinti skirti beveik 9 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų, iš kurių 4,5 mln. eurų skirta Lietuvai.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *