x
  • Pradžia
  • >
  • Mokyklos kviečiamos dalyvauti konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“

Mokyklos kviečiamos dalyvauti konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“

2022-04-08

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) kartu su partneriais  Švietimo mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba organizuoja Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Šiais metais atsinaujinęs konkursas vyks balandžio–birželio mėn. Tradiciškai šiame konkurse kasmet savo žinias ir įgūdžius išmėgina apie 50 tūkst. įvairaus amžiaus moksleivių iš visos šalies mokyklų.

Šiemet projekto organizatoriai ir vėl kviečia pradinių klasių mokinius į konkursą „Šviesoforas“, 11–14 metų jaunuosius dviračių vairuotojus – į varžybas „Saugus ratas“. 15–18 metų mokiniai kviečiami  išmėginti jėgas jaunųjų mopedų, motociklų, o 17–19 metų jaunimas – jaunųjų automobilių vairuotojų varžybose.

„Labai svarbu nuo mažens ugdyti atsakingą ir pareigingą eismo dalyvį. Įgūdžiai, suformuoti vaikystėje, išlieka ilgam, todėl, norėdami turėti kultūringą ir atsakingą eismo dalyvį,  turime daug dėmesio skirti jaunimo švietimui. Dalyvaudami šiame konkurse mokiniai pasikartoja teorines ir praktines žinias, mokosi jas pritaikyti realiame eisme. Konkurse kviečiami dalyvauti visi 1–12 klasių mokiniai, kurie, priklausomai nuo savo amžiaus grupės, dalyvauja skirtingose konkurso dalyse“, – sako Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevčius.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius taip pat kviečia Lietuvos mokinius aktyviai dalyvauti konkurse, įtvirtinti saugaus eismo įgūdžius. „Mokyklos vykdo įvairias veiklas, kad vaikai ugdytųsi atsakingą savo, kaip eismo dalyvių, požiūrį ir elgesį. Šis konkursas – dar viena patraukli galimybė prisiminti, išmokti, pasitikrinti, įtvirtinti saugaus eismo žinias ir praktinius įgūdžius“, – sako R. Skaudžius.

Šių  metų konkursas dalyvius pasitiks atsinaujinęs, tačiau išlaikęs aktualiausias savo tradicijas. Dalis konkurso etapų vyks nuotoliniu būdu balandžio–birželio mėnesiais, tačiau geriausiai pasirodžiusios komandos ir individualiai dalyvaujantys mokiniai bus kviečiami į finalinius etapus atvykti ir juose dalyvauti gyvai. Kaip ir kasmet, dalyviai turės atsakyti į Kelių eismo taisyklių suvokimą atskleidžiančias teorines užduotis, taip pat  ir į klausimus apie vaikų ir jaunuolių tarpe vis labiau populiarėjančią transporto priemonę – elektrinį paspirtuką. Be to, dalyviai turės atsakyti ir į su riedučiais ar riedlentėmis susijusius klausimus bei paaiškinti, kokių Kelių eismo taisyklių turi laikytis kiekvienas pėsčiasis.

Anot Kelių direkcijos direktoriaus, dalyvaudami konkurse mokiniai pasikartoja teorines ir praktines saugaus eismo kelyje taisykles bei mokosi jas pritaikyti realiame eisme. Ši daugiau nei du dešimtmečius vykdoma saugaus eismo iniciatyva yra tapusi tradicine, todėl ją gerai pažįsta tiek mokyklos, tiek ir patys moksleiviai. Pradinėse klasėse paskatinti konkurse dalyvauti mokytojų, vyresni moksleiviai vis dažniau patys registruojasi dalyvauti konkurse ir kviečia prie iniciatyvos prisijungti savo draugus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, kviesdamas jaunuosius eismo dalyvius  aktyviai įsitraukti į šį nacionalinį konkursą, akcentuoja: „Labai svarbu suprasti, kad kiekvieno tinkamas  elgesys kelyje mums visiems kuria saugią aplinką. Kartu su mokytojais besirengdami konkursui įgytas žinias parodykite ne tik atskiruose jo etapuose, bet ir realiame kasdieniame gyvenime – viešajame eisme. Jūs galite būti sektinu pavyzdžiu, įkvėpti savo draugus, mažesniuosius broliukus ar seses, net kai kuriuos suaugusiuosius įprasti laikytis Kelių eismo taisyklių. Kartu norėčiau padėkoti pedagogams, padedantiems vaikams pasirengti ne tik šiam konkursui, bet ir ugdantiems jų supratimą apie atsakomybę už savo elgesį kelyje“.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti svetainėje www.saugusmokinys.lt

Nacionalinį Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja Kelių direkcija su partneriais, konkursą vykdo viešąjį pirkimą laimėjusi komunikacijos agentūra.