x
  • Pradžia
  • >
  • Lentvaryje bus rekonstruota geležinkelio pervaža, įrengtas tunelis automobiliams

Lentvaryje bus rekonstruota geležinkelio pervaža, įrengtas tunelis automobiliams

2020-09-17

Siekiant pagerinti eismo sąlygas ir saugą, per ateinančius metus Lentvaryje bus rekonstruota geležinkelio pervaža ir įrengtas tunelis automobiliams po geležinkeliu. Tai žymiai pagerins susisiekimo sąlygas Lentvario mieste, kurį geležinkelio linija dalina į dvi dalis ir dėl intensyvaus traukinių eismo ties pervaža nuolat susidaro automobilių spūstys.

„Po beveik dešimtmetį trukusių projekto derinimų ir techninių sprendinių keitimo, ne kartą atidėjus terminus, pagaliau, sutartinai dirbant Susisiekimo ministerijai ir jai pavaldžioms įstaigoms, pradedamas įgyvendinti Lentvario miestui svarbus infrastruktūros projektas. Džiaugiuosi, kad pasiryžimas įgyvendinti šį projektą padėjo įveikti visas kliūtis, ir prasidės Lentvario gyventojų seniai laukti darbai“, – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį su rangovu dėl Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos ir tunelio valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4707 Grigiškės–Lentvaris–Dobrovolė 4,95 km naujos statybos. Sutarties vertė – 20,7 mln. eurų su PVM. Darbai turi būti atlikti per 9 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo. Į šį terminą kasmetinė 3 mėnesių technologinė pertrauka neįskaičiuota.

Konkursui buvo pateikti 6 pasiūlymai. Pasiūlymai buvo vertinami pagal ekonominį naudingumą, kai atrenkamas geriausias pasiūlymas, atsižvelgiant į kainos ir kokybės kriterijų santykį. Šiame pirkime kokybiniai kriterijai – darbų atlikimo terminas mėnesiais nuo pirkimo sutarties įsigaliojimo, papildoma statinio garantinio termino trukmė metais, ir kaina.

„Įgyvendinus šį projektą, bus rekonstruota Lentvario geležinkelio pervaža ir automobiliams pastatytas tunelis po geležinkeliu. Daugelį metų Lentvario miestas buvo padalintas į dvi dalis, dėl intensyvaus traukinių eismo didelę paros dalį pervaža uždaryta, tuo sukeliant nepatogumus gyventojams. Tad, įgyvendinus projektą, pagerės susisiekimas, padidės saugumas ir bus išspręsta problema, kai prie pervažos susidarydavo laukianti kartais ir po pusę valandos ar net ilgiau automobilių eilė“, – sakė laikinai einantis direktoriaus pareigas Remigijus Lipkevičius.

Projektas bus įgyvendinamas pagal VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Trakų rajono savivaldybės ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ partnerystės sutartį, pasirašytą 2020 m. rugpjūčio 19 d.  Projektas finansuojamas Kelių priežiūros ir plėtros programos ir Europos Sąjungos investicijų lėšomis.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *