x
  • Pradžia
  • >
  • Kvietimas į kelio Pabradė–Meškerinė, einančio prie Pabradės karinio poligono, kapitalinio remonto darbų užbaigimo renginį

Kvietimas į kelio Pabradė–Meškerinė, einančio prie Pabradės karinio poligono, kapitalinio remonto darbų užbaigimo renginį

2023-12-07

Šį pirmadienį, gruodžio 11 d., 10.30 val. vyks vieno iš didžiausių ir ypatingos svarbos krašto apsaugai kelių infrastruktūros projekto – kelio Pabradė–Meškerinė, einančio prie Pabradės karinio poligono, kapitalinio remonto darbų užbaigimo renginys.

Renginyje dalyvauja LR Susisiekimo ministras Marius Skuodis, LR Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas, darbus atlikusių rangovų atstovai.

Nacionaliniam saugumui svarbios infrastruktūros vystymas yra vienas iš pagrindinių Krašto apsaugos ministerijos, Susisiekimo ministerijos ir Kelių direkcijos prioritetų. Kelias Pabradė–Meškerinė skirtas ne tik karinės technikos judėjimui, bet ir civiliniam transportui.

Kelio Pabradė–Meškerinė rekonstrukcijos darbų projektas nuo jo projektavimo iki rangos darbų pabaigos įgyvendintas per rekordiškai trumpą laiką – 6 mėnesius, o fiziniai darbai užtruko tik 4 mėnesius.

Kelio Pabradė–Meškerinė ruožo rekonstrukcijos projektas – unikalus tuo, kad pirmą kartą Kelių direkcijos vykdomuose projektuose dangos konstrukcija įrengta su voluojamojo betono danga. Toks sprendimas priimtas įvertinus dėl karinės technikos judėjimo keliui tenkančias apkrovas ir atlikus dangos konstrukcijos skaičiavimus.

RENGINIO VIETA
Kelias Pabradė-Meškerinė. Vietos nuoroda žemėlapyje – ČIA (vietos koordinatės – 55.0377364,25.8550764).

RENGINIO PROGRAMA

10.15 val. Svečių atvykimas
10.30 val. Renginio vedėjo įžanginis žodis. Trumpas projekto pristatymas
Sveikinimo kalbos
LR Susisiekimo ministras Marius Skuodis
LR Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas
AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Marius Švaikauskas
AB HISK vadovas Robert Ziminski
Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius
11.00 val. Simbolinis naujo kelio atidarymas (kelią atidarys Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos)
11.10 val. Komentarai žiniasklaidai