x
  • Pradžia
  • >
  • Konkurenciją užtikrinantys viešieji pirkimai – daugiau kelių tiesimo ir rekonstravimo projektų

Konkurenciją užtikrinantys viešieji pirkimai – daugiau kelių tiesimo ir rekonstravimo projektų

2019-03-05

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) 2018 metais sutaupė beveik 78 mln. eurų, iš kurių 65 mln. eurų sutaupyti per rangos darbų viešuosius pirkimus. Taip pat dalis sutaupymų susidarė peržiūrėjus Kelių direkcijos administracines išlaidas (3,97 mln. eurų).

Dalis sutaupytų lėšų investuotos jau 2018 metais, paskelbus naujus konkursus keliams tiesti ar rekonstruoti, kita dalis persikėlė į šiuos metus ir jau yra pasirašyta naujų sutarčių darbų vykdymui.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo, viešųjų pirkimų dėka sutaupytos lėšos rodo, kad investuojama racionaliai už rinkos kainą ir tai suteikia galimybę atlikti daugiau darbų.

Už sutaupytas lėšas Kelių direkcija gali anksčiau pradėti įgyvendinti tokius reikalingus projektus kaip  „Megos“ sankryžos (magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožas), Akademijos sankryžos (magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožas), kelio A14 Vilnius–Utena ruožų rekonstravimą.

2018 metais Kelių direkcija, administruodama sutartis, pritaikė netesybų daugiau kaip už 3,2 mln. eurų dėl darbų atlikimo terminų nesilaikymo ir išskaitų dėl netinkamos darbų atlikimo kokybės.

Kelių direkcija per 2018 metus įgyvendino 462 projektus už 485 mln. eurų ir tai yra 35 projektais daugiau nei 2017 metais (499 mln. eurų) ir 81 daugiau nei 2016 metais (494 mln. eurų).

Kelių direkcijos vykdomi projektai yra finansuojami iš nacionalinio biudžeto lėšų (Kelių priežiūros ir plėtros programos) ir Europos Sąjungos investicijų fondų.

Daugiau informacijos apie pasiekimus ir planus rasite paspaudę nuorodas: pdf, pptx.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *