x
  • Pradžia
  • >
  • Komentaras dėl Valstybės kontrolės atlikto audito „Kelių infrastruktūros valdymas“ rezultatų

Komentaras dėl Valstybės kontrolės atlikto audito „Kelių infrastruktūros valdymas“ rezultatų

2020-12-03

Atkreipiame dėmesį, kad Valstybės kontrolė, atlikusi auditą už 2016–2019 m. laikotarpį, pati konstatavo, kad VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos kompetencijos srityje 2020 m. situacija gerokai pasikeitusi į gerą.

Per audituotą laikotarpį pati VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija atliko valstybinės reikšmės kelių kokybės tyrimus, pasitelkus modernią mobilią kelių tyrimų laboratoriją pirmą kartą istorijoje per vienerius metus buvo įvertinta visų valstybinės reikšmės asfaltuotų kelių dangų būklė. Pagal gautus dangos būklės duomenis parengtos metodikos, suformuluoti aiškūs kriterijai, sudarytos ir paskelbtos (www.lakd.lt) prioritetinės darbų eilės visiems kelių objektams. Pagal šias eiles ir atsižvelgiant į turimą finansavimą, dabar yra atliekami kelių ir jų objektų tvarkymo, remonto ir kt. darbai. Be to, 2018 m. atlikus šalies valstybinės reikšmės kelių kokybės auditą ir įvertinus gautą informaciją, buvo sugriežtinta normatyvinė dokumentacija ir pagal ją dabar vykdoma atliktų darbų kontrolė.

2017 m. antroje pusėje buvo sureitinguoti valstybinės reikšmės keliai su žvyro danga. Nuo to laiko VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausantys valstybinės reikšmės keliai asfaltuojami pagal patvirtintas žvyrkelių ruožų atrankos metodikas ir nustatytus atrankos kriterijus, t. y. ar yra viešasis transportas ar ne, ar bus sugeneruotas papildomas eismas, ar yra lankytinos vietos, koks vidutinis metinis paros eismo intensyvumas, maršruto užbaigtumą, savivaldybės prioritetus ir t. t. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija  įgyvendina LRV programoje numatytus tikslus.

Rengiant šią Valstybės kontrolės audito ataskaitą, pati VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija aktyviai dalyvavo ir pateikė įžvalgų kaip turėtų būti valdoma ir planuojama šalies kelių infrastruktūra, pristatė planus ir terminus per kuriuos tai ketinama atlikti.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *