x
  • Pradžia
  • >
  • Koks jis – Lietuvos keliuose pražuvęs pėsčiasis?

Koks jis – Lietuvos keliuose pražuvęs pėsčiasis?

2018-01-15

Pėstieji ir dviratininkai yra labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai. Vidutiniškai per metus Lietuvos keliuose žūsta 95 pėstieji ir 19 dviratininkų. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, išanalizavusi 2013–2016 m. eismo įvykius, sukūrė Lietuvos keliuose žuvusio pėsčiojo paveikslą.

Kas jis?

51–60 metų vyras.

Kada tai nutiko?

Rudens (žiemos) penktadienio vakare (18–21 val.).

Ypatingosios žymės:

ėjo be atšvaitų neapšviestu užmiesčio keliu.

Išsamiau

Rudenį ir žiemą, kai šviesus paros metas yra labai trumpas, žūsta daugiausiai pėsčiųjų (atitinkamai 28 ir 36 proc.) Net 69 proc. visų žuvusių pėsčiųjų žuvo tamsiu paros metu, todėl labai svarbu esant blogam matomumui ar sutemus nešioti taisyklingai uždėtą atšvaitą, neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Daugiausiai pėsčiųjų žuvo penktadieniais (18 proc.), šeštadieniais (17 proc.) ir pirmadieniais (16 proc.), o mažiausiai – ketvirtadieniais (9 proc.). Svarbus ir paros laikas – net 36 proc. pėsčiųjų žuvo nuo 18 iki 21 val., 19 proc. – nuo 15 iki 18 val.

Vyresni žmonės, senjorai linkę labiau rūpintis vaikais, anūkais, bet ne savimi ir teigia, kad jie tamsoje nevaikšto. Išanalizavus statistinius duomenis, paaiškėjo, kad vyresni žmonės ir senjorai sudaro didžiausią procentą žuvusių pėsčiųjų: net 21 proc. žuvusiųjų sudaro 51–60 metų ir 17 proc. – 61–70 metų amžiaus  pėstieji.
Rudens ir žiemos mėnesiai tampa nauju išbandymu visiems eismo dalyviams – trumpėja dienos, dažniau tenka eiti tamsoje ar prieblandoje. Dėl lietaus, sniego ir šalčio ilgėja automobilio stabdymo kelias, vairuotojui ne tik sunkiau pamatyti pėsčiąjį, bet ir sustabdyti automobilį, todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad einant keliu tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui privaloma:

•    turėti atšvaitą, pritvirtintą taip, kad jį matytų kiti eismo dalyviai
arba
•    neštis šviečiantį žibintą

arba
•    vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis.

Dėmesio!
2013–2016 metais nežuvo nė vienas pėsčiasis, kuris buvo su atšvaitais!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *