• Pradžia
  • >
  • Kelių inžinerijos studijos Panevėžio krašto jaunimui taps pasiekiamos ranka

Kelių inžinerijos studijos Panevėžio krašto jaunimui taps pasiekiamos ranka

2016 11 07
Lapkričio 7 dieną Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD), Panevėžio kolegija ir AB „Panevėžio keliai“ pasirašė trišalę strateginio bendradarbiavimo sutartį. Sutartimi siekiama sukurti naują statybos inžinerijos krypties studijų programą Kelių inžinerija ir ją įteisinti,  kad rinkoje atsirastų reikalingų kompetencijų specialistų-kelininkų, turinčių ne tik teorinių žinių, bet ir praktinės patirties. 
Lietuvos automobilių kelių direkcija ir AB „Panevėžio keliai“ įsipareigojo talkinti rengiant naują studijų programą ir dėstant studijų krypties dalykus, sudaryti sąlygas studentams atlikti gamybinę praktiką, taip pat gauti darbą pagal įgytą kvalifikaciją. Panevėžio kolegija, be kita ko, įsipareigojo paskelbti priėmimą į studijų programos Kelių inžinerija studijas nuo 2017–2018 mokslo metų, jeigu studijų programą pavyks parengti ir įregistruoti numatytais terminais.
 „Bendradarbiaudami su mokslo institucijomis pasirašome sutartis, kurias vykdydami padedame mokslo įstaigoms parengti reikiamas programas, sudarome galimybę studentams susipažinti su technologinėmis naujovėmis, įgyti praktinės patirties ir pan. Kalbėdami apie kelių tiesimą, priežiūrą turime suprasti, kad šiuos visuomenei labai svarbius susisiekimo infrastruktūros gerinimo darbus atlieka žmonės. O specialistų kelių tiesimo sektoriuje tikrai trūksta“, – kalbėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Egidijus Skrodenis.
„Siūloma dualinė studijų sistema, kai aukštojo mokslo institucija parengia ir pritaiko verslo poreikiams studijų programą, suteikia studijuojančiam žmogui kryptingų akademinių žinių, o verslo institucija suteikia praktinių mokymų bazę ir galimybę mokytis dirbti su patyrusiais konkrečios srities profesionalais. – kalbėjo Panevėžio kolegijos direktorius Gediminas Sargūnas. – Kaip rodo kitų Europos šalių praktika, jaunimo nedarbas daug mažesnis tose šalyse, kur akademinė bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su verslo institucijomis, kurios studentui suteikia galimybę įgyti visaverčių praktinių įgūdžių.“
„Siekiame sisteminio bendradarbiavimo tarp mokslo ir verslo institucijų. Esame pasirengę dalintis pažanga, kad jauni žmonės galėtų realizuoti savo profesinius siekius, įgyti darbo rinkai tinkamas kompetencijas ir dirbti savo regione“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.
Pasak V. Puidoko, AB „Panevėžio keliai“  yra sukūrusi ir  įdiegusi gamyboje šiuolaikiškas kelių statybos technologijas,  apimančias skaitmeninės statybos ir automatinių įrenginių valdymo sistemas, perkėlusias kelių statybą į visiškai kitą technologinį ir techninį lygmenį. Projektų valdymui naudojami šiuolaikiški procesų organizavimo metodai. Šioms sistemoms naudoti, jas plėtoti ir tobulinti reikalingi aukštos kvalifikacijos ir įvairiapusių žinių įgiję specialistai.
„Bendradarbiavimas su Panevėžio kolegija leistų jauniems žmonėms įgyti šiuolaikiškai kelių statybai reikalingas kompetencijas, išmokti jas pritaikyti praktinių užsiėmimų metu. Gerąją patirtį perduotų praktikos vadovai – AB „Panevėžio keliai“ darbuotojai. Taip pat tai – galimybė tobulintis ir mūsų specialistams“, – kalbėjo V. Puidokas.
Kvalifikuotus kelių statybos specialistus Lietuvoje šiuo metu rengia Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technikos kolegija.
LAKD inf.