x
  • Pradžia
  • >
  • Kelių direkcijos sprendimas atleisti D. Zabulionį iš direktoriaus pavaduotojo pareigų – teisėtas ir pagrįstas

Kelių direkcijos sprendimas atleisti D. Zabulionį iš direktoriaus pavaduotojo pareigų – teisėtas ir pagrįstas

2019-07-08

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD)  sprendimas atleisti buvusį įstaigos direktoriaus pavaduotoją Daivį Zabulionį yra teisėtas. Šis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Galimą tarnybinį nusižengimą LAKD tyrusi komisija pripažino, kad D. Zabulionis šiurkščiai nusižengė valstybės tarnautojo pareigoms ir etikos principams, diskreditavo valstybės tarnybą, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, todėl negali būti laikomas turinčiu nepriekaištingą reputaciją.

„Ilgus dešimtmečius kelių sektoriuje vyko šešėliniai susitarimai,  o politinių ir verslo grupių užsakymo vykdymas buvo tapęs priimtina norma. Sulaužėme šią ydingą, valstybę luošinančią praktiką. Teismo sprendimas dėl valstybės tarnybą diskreditavusio asmens yra geriausias įrodymas, kad einame teisingu keliu“, – sakė susiekimo ministras Rokas Masiulis.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė pareiškėjo prašymą gražinti jį į valstybės tarnybą – LAKD direktoriaus pavaduotojo pareigas, priteisti pareiškėjui vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką už kiekvieną darbo dieną nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos (per 15 tūkst. eurų), taip pat neturtinei žalai atlyginti pareiškėjo naudai iš atsakovo 15 tūkst. eurų.

2019 m. liepos 5 d. sprendimu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino 2018 m. rugpjūčio 20 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo dalį, kuria pareiškėjo atleidimas iš darbo pripažintas neteisėtu.

Pasak LAKD vadovo Vitalijaus Andrejevo, teismo sprendimas parodė, kad LAKD priimtas sprendimas buvo teisėtas. Savalaikiai sprendimai kovojant su korupcija  turi įtakos ne tik institucijos reputacijai, bet ir skaidrina visą sektorių, užkirsdami kelią tolesniam neteisėtų veiksmų plitimui visoje sistemoje.

Teismo procesas tęsėsi nuo  2017 m., kai tuometinio LAKD vadovo  pavaduotoju dirbęs Daivis Zabulionis buvo atleistas iš pareigų vadovaujantis Specialiųjų tyrimų tarnybos pateikta informacija dėl galimos korupcinės veiklos, pavienių verslo grupių protegavimo, naudojimosi tarnybine padėtimi verslo atstovams teikiant neviešintiną informaciją.

Po to, kai 2018 m. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad D. Zabulionis buvo atleistas neteisėtai ir turi būti grąžintas į pareigas, jis iš pareigų atleistas antrą kartą.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *