x
  • Pradžia
  • >
  • Kelių direkcija lėšų panaudojo tiek, kiek leido įstatymai: dezinformacija turi liautis

Kelių direkcija lėšų panaudojo tiek, kiek leido įstatymai: dezinformacija turi liautis

2020-06-04

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad per 2017–2019 metus panaudojo 102,7 proc. lėšų, galimų naudoti kelių tinklui prižiūrėti ir vystyti, ir tai sudaro 1363,7 mln. eurų.

„Kategoriškai atmetame viešus kaltinimus, neva leistinos naudoti lėšos kelių tinklui prižiūrėti ir vystyti yra nepanaudojamos. Remiantis valstybės institucijų teikiamomis ataskaitomis ir valstybės biudžeto apskaitos ir mokėjimų sistemos duomenimis, per 2017–2019 metus kelių tinklui prižiūrėti ir vystyti surinktos į biudžetą lėšos buvo visiškai panaudotos. Tai iliustruoja ir skaičiai – Kelių direkcija panaudojo visas surinktas  į Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) biudžetą ir galimas naudoti per 2017–2019 metus lėšas – 1328,3 mln. eurų, taip pat ir 2016 metais dalį nepanaudotų lėšų, t. y. 35,4 mln. eurų“, – sako Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Pasak V. Andrejevo, mes kalbame apie lėšas, kurias galime naudoti, o ne apie teorines, kurios tarsi yra skirtos, bet įstatymai draudžia jas Kelių direkcijai naudoti, nes jos yra Seimo sprendimu „užšaldytos“ arba skirtos kitoms reikmėms.

Lėšų, skiriamų keliams, apimtys priklauso nuo to, kiek iš įvairių šaltinių (pvz., akcizo, kelių naudotojų mokesčių ir pan.) surenkama į biudžetą ir tiek, kiek leidžia jų naudoti Seimas. Dalis minėtų surinktų lėšų Seimo sprendimu yra skiriama kitoms šalies reikmėms, t. y. ne keliams.

Atkreipiame dėmesį, kad valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymas ir biudžeto sandaros įstatymas leidžia naudoti tiek lėšų, kiek yra surenkama.

Per 2017–2019 metus iš įvairių šaltinių keliams finansuoti į KPPP buvo surinka  1437,2 mln. eurų, iš kurių Seimas leido naudoti 1328,3 mln. eurų kelių tinklui prižiūrėti ir vystyti. Kita dalis – 108,9 mln. eurų – buvo skirta kitoms šaliai svarbioms sritims.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *