x
  • Pradžia
  • >
  • Kelio VIA BALTICA 12 km ruožas virs automagistrale

Kelio VIA BALTICA 12 km ruožas virs automagistrale

2017-11-28

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir AB „Kauno tiltai“ pasirašė sutartį dėl kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 23,40 iki 35,40 km rekonstravimo. Pagal projektą 12 km ilgio ruožas Prienų rajone bus rekonstruojamas pagal automagistralės techninės kategorijos reikalavimus su skiriamąja juosta ir šalia kelio A5 nutiestais apjungiamaisiais keliais.

Pagal sutartį rangovas įsipareigoja įrengti skirtingų lygių sankryžą, pastatyti 4 viadukus, įdiegti aplinkosaugos priemones ir rekonstruoti inžinerinius tinklus. Viso šios naujovės turės teigiamos įtakos ir vietos gyventojams, ir pėstiesiems, ir vairuotojams.

Šiame konkurse varžėsi 5 rangovai, tokiu būdu dar kartą patvirtindami faktą, kad šiandien skelbiamų viešųjų pirkimų reikalavimai suteikia galimybę dalyvauti vis daugiau įmonių. Nugalėtojo pasiūlyta kaina – 36 909 170,87 Eur.

Numatoma darbų pabaiga – kitų metų spalio mėn. Į šį terminą įeina ir 3 mėnesių darbų sustabdymo laikotarpis žiemą (nuo gruodžio 15 d. iki kitų metų kovo 15 d.).

Rekonstruojant VIA BALTICA ypatingas dėmesys skiriamas eismo saugos priemonių diegimui, nes vien praėjusių metų duomenimis šiame kelyje iš viso įvyko 38 eismo nelaimės, kurių metu 12 žmonių žuvo ir 56 buvo sužaloti.

Plačiau apie atliktus ir planuojamus darbus kelyje VIA BALTICA galima rasti čia

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *