x
  • Pradžia
  • >
  • Ką reikia žinoti apie tvarkomus želdinius valstybinės reikšmės keliuose?

Ką reikia žinoti apie tvarkomus želdinius valstybinės reikšmės keliuose?

2019-04-23

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad pasibaigus technologinei pertraukai ir prasidėjus kelių tiesimo ir rekonstravimo, žvyrkelių asfaltavimo darbams kartu yra tvarkomi ir želdiniai (medžiai, krūmai), augantys valstybinės reikšmės kelių juostoje.

Teisės aktai įpareigoja Kelių direkciją kirsti, genėti (prižiūrėti) kelio juostoje augančius medžius ir kitus želdinius,  pašalinti medžius, keliančius pavojų saugiam eismui ir neleisti, kad kelio juostoje ir kelio apsaugos zonoje būtų sodinami, augtų želdiniai, keliantys grėsmę saugiam eismui.

Tvarkant želdinius stengiamasi juos išsaugoti, t. y. tik genėti ir palikti augti, įrengiant apsauginius kelio atitvarus. Kai želdiniai gali sudaryti prielaidas eismo įvykiui įvykti arba sukelti sunkias eismo įvykio pasekmes, jie yra pašalinami. Medžiai šalinami ir tik tie, kurie trukdo kelio asfaltavimui, pėsčiųjų takų ir t.t.

„Įskaitinių eismo įvykių statistikos Lietuvoje 2014–2017 m.“ leidinio duomenimis,  2017 m. šalyje įvyko 137 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu transporto priemonė atsitrenkė į medį, žuvo 19 žmonių, sužeista 200 (2016 m. – 113 eismo įvykių, žuvo – 14, sužeista – 150).

Siekiant išvengti sunkių eismo įvykių pasekmių, medžiai, augantys kelio juostoje, yra pašalinami.  Želdiniai pirmiausia iškertami tuose valstybinės reikšmės keliuose, kuriuose yra užregistruota daugiausia eismo įvykių, susijusių su medžiais ir krūmais, leidžiamas didžiausias važiavimo greitis ar atliekami kelio taisymo ar rekonstravimo darbai.

Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, medžiai ir krūmai augantys ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jų dalių, inžinerinių statinių (kelias – inžinerinis statinys, skirtas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismui) ir jų elementų, taip pat nudžiūvę, stichinių nelaimių, gaisrų ar avarijų metu išversti, nulaužti, apdegę, žvėrių sužaloti nėra saugotini ir turi būti pašalinti, kad būtų užtikrintas žmonių ir turto saugumas.

Saugotini želdiniai gali būti kertami, persodinami ar kitaip šalinami tik gavus savivaldybės leidimą.

Daugiau informacijos apie želdinių, augančių valstybinės reikšmės kelių juostose, priežiūrą rasite  paspaudę nuorodas į teisės aktus:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *