x
  • Pradžia
  • >
  • Dėl sutarčių su savivaldybėmis

Dėl sutarčių su savivaldybėmis

2017-10-09

Po Plungės rajono ir Rietavo krašto dienraštyje „Plungė“ Nr. 75 (str. „Pasiekėte dugną, o gal net pramušėte jį“) išplatintos informacijos, neva, seimo narys J. Razma darė įtaką Kelių direkcijos sprendimui nepasirašyti sutarties su Plungės rajono savivaldybe dėl žiedinės sankryžos Dariaus ir Girėno gatvėje įrengimo, Kelių direkcija atsakingai pareiškia, kad nėra patyrusi jokio spaudimo nei iš J. Razmos, nei jokio kito politiko ar partijos.

Kelių direkcija nepasirašė minėtos pirkimo sutarties dėl to, kad Plungės rajono savivaldybė neatsižvelgė į Kelių direkcijos išreikštas pastabas dėl pirkimo sąlygų ir nesuderino galutinio pirkimo dokumentų varianto. Direkcija taip pat sudarė komisiją valstybinės reikšmės keliui padarytai galimai žalai nustatyti (savivaldybė atliko darbus savavališkai, nederinusi jų su Direkcija). Nustačius žalą, bus pareikalauta jos atlyginimo.

Kaip žinia, Kelių direkcija ne tik prižiūri ir tobulina valstybinės reikšmės kelius, bet ir bendradarbiauja ir su savivaldybėmis, atlikdamos bendrus darbus, nukreiptus gyventojų judumo poreikiams ir saugumui tenkinti. Tokio bendradarbiavimo tikslas – kartu įgyvendinti projektus, kurie turi būti įgyvendinti tuo pačiu metu vieno rangovo, atrinkto konkurso būdu.

Įprastai, abiejų partnerių atsakomybės yra aiškiai reglamentuotos: apie ketinamus atlikti darbus savivaldybė tariasi su Kelių direkcija, nusprendžiama, kuri institucija (partneris) suteiks kitai įgaliojimą vykdyti Viešųjų pirkimų konkursą iki rangos sutarties sudarymo. Parinktas laimėtojas pasirašo atskiras rangos sutartis ir su Kelių direkcija, ir su savivaldybe.

Tokių bendrų projektų nauda akivaizdi – pasidalinta atsakomybė ir skaidrus, pagrįstas finansavimas užtikrina ne tik darnų Kelių direkcijos ir savivaldybių bendradarbiavimą, bet ir kokybiškai bei laiku atliktą darbą.

Šiuo metų Kelių direkcija planuoja peržiūrėti visas ketinamas pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su savivaldybėmis ir parengti jų administravimo tvarką.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *