x
  • Pradžia
  • >
  • Bus tvarkomas tiltas per Nemunėlį Rokiškio rajone

Bus tvarkomas tiltas per Nemunėlį Rokiškio rajone

2023-03-03

Įsigaliojo sutartis dėl AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) planuojamo įgyvendinti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 123 Biržai–Pandėlys–Rokiškis 48,708 km tilto per Nemunėlį rekonstravimo. Darbai turės būti atlikti per 13 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. Kelių direkcijos ir rangovo pasirašytos sutarties vertė siekia 1,375 mln. eurų su PVM.

Įgyvendinant projektą numatyti esamo tilto rekonstravimo darbai, pakeičiant pakloto elementus ir laikančiąsias konstrukcijas naujais. Taip pat planuojamas lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo sistemos įrengimas, turėklų ir atitvarų įrengimas, naujos asfalto dangos paklojimas, bendro pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas, kuris bus pritaikytas neįgaliųjų eismui.

Vykdant tilto rekonstravimo darbus, eismas bus organizuojamas šalia įrengtu laikinu tiltu. Naujausia informacija apie eismo pokyčius bus skelbiama atskiru pranešimu ir Kelių direkcijos eismo informacijos interneto svetainėje www.eismoinfo.lt.

Visų valstybinės reikšmės kelių tinkle esančių tiltų ir viadukų apžiūra yra atliekama kasmet. Atliekant apžiūrą yra vertinama pakloto elementų būklė, perdangos ir atramų konstrukcijų būklė, bei prietilčių elementų būklė. Patys prasčiausi tiltai yra įraukiami į stebėseną ir reguliariai stebimi. Kelio statiniai, kuriuose pastebėti blogos būklės požymiai, vertinami atskirai ir nedelsiant priimami sprendimai užtikrinantys saugų šių statinių eksploatavimą, pvz. taikomi eismo ribojimai ir/arba laikini konstrukciniai sprendiniai.

Kelių direkcijos parengtame kelio statinių (tiltų, viadukų, estakadų, tunelių), esančių valstybinės reikšmės keliuose, statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto, projektų planavimo, rengimo ir įgyvendinimo prioritetinės eilės sąraše, pagal kurį atliekamas minėtos infrastruktūros tvarkymas, šis tiltas yra sąrašo 13 vietoje.

Tiltas per Nemunėlį pastatytas 1969 m.