x
  • Pradžia
  • >
  • Bus įrengta 10 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių

Bus įrengta 10 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių

2016-10-04
Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) ir UAB „Lemminkainen Lietuva“ pasirašė sutartį dėl 10 elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo. Naujos įkrovimo prieigos bus įrengtos kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys poilsio aikštelėse. Tikimasi, kad įrengimo darbai prasidės dar šiais metais ir bus baigti 2017 m. pradžioje. Taip elektromobilių vairuotojams bus sudarytos sąlygos be trukdžių keliauti pagrindinėmis Lietuvos automagistralėmis.
Prieigos bus įrengtos pagal Viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros kartu su LAKD įgyvendinamą projektą „Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“. Dešimties elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas kainuos apie 600 tūkstančių eurų. Projektui įgyvendinti bus panaudotos Europos regioninės plėtros fondo lėšos.
„Kelių direkcija 2014 metais kelyje A1 (Vievyje ir prie Elektrėnų) įrengė dvi didelės galios įkrovimo prieigas. Tai buvo bandomasis projektas, kurio metu norėta sukaupti patirtį naujų technologijų srityje ir geriau suprasti vartotojų poreikius. Be to, siekta įrodyti, kad elektromobilis – tai ne tik miestui skirta transporto priemonė. Bandomasis projektas pasiteisino – kiekvieną dieną įkrovimo prieigomis pasinaudoja bent 4 elektromobilių vairuotojai“, – sakė LAKD direktoriaus pavaduotojas Dainius Miškinis.
Planuojama valstybinės reikšmės keliuose ir toliau plėtoti elektromobilių infrastruktūrą. Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas įgyvendinti susisiekimo ministro patvirtintas Viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros rekomendacijas ir šalia kelių Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir „Via Baltica“ įrengti ne mažiau kaip 17 viešųjų elektromobilių didelės galios įkrovimo prieigų.
Tikimasi dar šiais metais pradėti viešųjų pirkimų procedūras dėl 7 prieigų įrengimo kelyje „Via Baltica“, o iki 2022 m. sukurti ir išplėtoti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą visuose magistraliniuose keliuose. Planuojama, kad 2022 metais bus sukurtas 28 įkrovimo prieigų tinklas.
Preliminariais duomenimis, Lietuvos gyventojai šiuo metu turi apie 200 elektromobilių, mūsų šalyje jau veikia 15 elektromobilių įkrovimo stotelių.
Keliuose A1 ir A2 planuojamos įrengti elektromobilių įkrovimo prieigos
Eil. Nr.
Kelio Nr.
Kelio pavadinimas
Kelio km
Kelio pusė
1
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
93,43
dešinė
2
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
96,62
kairė
3
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
141,67
kairė
4
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
142,45
dešinė
5
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
185,24
kairė
6
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
192,8
dešinė
7
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
238,03
dešinė
8
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
238,62
kairė
9
A1
Vilnius–Kaunas–Klaipėda
292,92
dešinė
10
A2
Vilnius–Panevėžys
80
kairė
LAKD inf.
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *