x
  • Pradžia
  • >
  • Būk matomas kelyje – prisisek atšvaitą

Būk matomas kelyje – prisisek atšvaitą

2018-10-23

Šių metų spalio 24 dieną Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) skelbia Atšvaitų diena. Šios dienos tikslas – dar kartą priminti visuomenei atšvaitų svarbą, paraginti turinčius atšvaitus nepamiršti jų užsidėti ar prisisegti, o neturintiems atšvaitų priminti, kad atšvaitas yra būtinas kelyje tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui.

Ruošdamiesi Atšvaitų dienai, Kelių direkcijos atstovai aplankė daugelį Lietuvos savivaldybių ir seniūnijų ir perdavė  šviesą atspindinčių priemonių, kurias savivaldybių atstovai neatlygintinai platins atokesnių miestelių ir kaimų gyventojams, neturintiems galimybės jų įsigyti.

„Kasmet rudenį ir žiemą daugiausia eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, įvyksta tamsoje ar esant blogam matomumui, todėl labai svarbu, kad šiuo laikotarpiu pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai naudotų šviesą atspindinčias priemones. Vien šių metų tamsiaisiais sausio–kovo mėnesiais Lietuvos keliuose žuvo 26 pėstieji, net 19 iš jų – tamsiu paros metu. Daugiausia tai buvo vyresnio amžiaus žmonės. Nė vienas neturėjo atšvaito“, – teigia laikinai einantis Kelių direkcijos direktoriaus pareigas Vitalijus Andrejevas.

Ne tik šią dieną bus platinami atšvaitai. Šalyje vyksta spalio pradžioje prasidėjusi Susisiekimo ministerijos, Kelių direkcijos ir Lietuvos pašto inicijuota socialinė akcija „Būk matomas ir saugus kelyje“. Atšvaitus senjorams ir daugiavaikėms šeimoms, gyvenančioms kaimuose ir atokiose vietovėse, į namus išnešioja laiškininkai.

Įvairių šalies regionų gyventojams spalio mėnesį planuojama išplatinti daugiau nei 30 tūkst. atšvaitų ir kitų saugaus eismo priemonių.

Spalio 24 d. nuo  8.00 iki 16.00 val. šviesą atspindinčios priemonės neatlygintinai bus platinamos ir Kelių direkcijoje (J. Basanavičiaus g. 36, Vilnius). Atkreipiame dėmesį, kad šviesą atspindinčių priemonių kiekis ribotas.

Per devynis šių metų mėnesius šalies keliuose žuvo 44 pėstieji, iš kurių 26 žuvo tamsoje.

Primename, kad atšvaitą būtina užsidėti ar prisisegti taisyklingai:

  • juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos;
  • pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu, kad atšvaito neuždengtume drabužiais, kad jis kabėtų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama – užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį.

Saugokime vieni kitus kelyje.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *