• Pradžia
  • >
  • Baigėsi akcija „Būk saugus, atidus ir sveikas“: dešimtyje renginių dalyvavo apie 2 tūkst. dalyvių

Baigėsi akcija „Būk saugus, atidus ir sveikas“: dešimtyje renginių dalyvavo apie 2 tūkst. dalyvių

2022 07 22

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) kartu su pagrindiniais partneriais – visuomenės sveikatos biurų atstovais, ugniagesiais gelbėtojais, policijos komisariatų pareigūnais ­– organizuota prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ sulaukė apie 2 tūkst. dalyvių. Akcija buvo skirta atkreipti dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, segėti saugos diržus, būti atidiems, gerbti vieniems kitus kelyje. Akcija vyko š. m. gegužės 12 – liepos 8 dienomis. Iš viso buvo organizuota 10 akcijos renginių – po vieną kiekvienoje apskrityje. Parenkant akcijos vietas, norėta pasiekti atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų centrų gyvenančius bendruomenių narius, kurie turi mažiau galimybių dalyvauti panašaus pobūdžio akcijose.

„Jau akcijos pavadinime yra užkoduotas mūsų ir mūsų partnerių palinkėjimas visiems eismo dalyviams – būkime saugūs, atsargūs ir sveiki. Smagu, kad akcijoje apsilankė daug žmonių. Juk kiekvienas atėjęs į akciją sužinojo kažką naujo ar prisiminė tai, kas pamiršta. Labai svarbu ne tik saugus elgesys dalyvaujant eisme, bet ir mokėti suteikti pirmąją pagalbą nutikus nelaimei, laiku ir tinkamai padėti kitam. Būtent priminti apie saugumą ir svarbą būti pasirengus padėti sau ir kitiems ir buvo ši akcija. Dėkojame partneriams, o visiems eismo dalyviams linkime būti saugiems ir sveikiems“, – sakė Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Kelių direkcijos ir akcijos partnerių įrengtose veiklos stotelėse lankytojai išbandė saugos diržų imitavimo ir apsivertimo įrenginius, taip galėdami įvertinti saugos diržų efektyvumą ir suprasti jų svarbą. Dalyviams priminta apie tai, kaip taisyklingai dėvėti atšvaitus. Visuomenės sveikatos biuro atstovai priminė, kaip suteikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimei, ugniagesiai gelbėtojai demonstravo savo įrangą, kuri naudojama gelbėjant žmones, patekusius į eismo įvykius.

Renginiuose daug dėmesio skirta tam, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis bei kokių eismo taisyklių turi paisyti dviratininkai ir elektrinių paspirtukų vairuotojai. Atkreiptinas dėmesys, kad pastariesiems galioja tokios pat taisyklės, kaip ir dviratininkams.  Akcijos metu dalyviai savo žinias apie saugų eismą demonstravo ne tik pildydami klausimų anketas, bet ir spręsdami kryžiažodžius, atsakydami į organizatorių klausimus.

Vykdant akciją bendradarbiauta ir su greitosios medicinos pagalbos komandomis, bendruomenėmis, seniūnijomis, kultūros centrais. Prie akcijos jungėsi ir jaunimo bei kitos nevyriausybinės organizacijos.