x
  • Pradžia
  • >
  • Atsisakiusi tarpininko paslaugų Kelių direkcija sutaupė apie 3,8 mln. valstybės biudžeto lėšų

Atsisakiusi tarpininko paslaugų Kelių direkcija sutaupė apie 3,8 mln. valstybės biudžeto lėšų

2020-01-06

Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) perėmus elektroninių vinječių (toliau – e. vinjetė) platinimo administravimą, 2019 metais buvo sutaupyta apie 3,8 mln. eurų. 2019 metais Kelių direkcijai e. vinječių platinimas kainavo 0,3 mln. eurų, o 2018 metais tarpininkui už platinimą buvo sumokėta 4,1 mln. eurų.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo, atsisakius kelių e. vinječių platinimo tarpininko paslaugų  ir pradėjus paslaugas vykdyti savo jėgomis, jos valstybei 2019 metais kainavo 15 kartų pigiau nei 2018 metais. Dėl efektyvesnio ir racionalesnio lėšų naudojimo sutaupyta pinigų suma panaudota kelių infrastruktūros  projektams vykdyti.

Tobulinant e. vinječių platinimo administravimą dar 2018 metais buvo atsisakyta popierinių vinječių. Sukurtos galimybės leidžia e. vinjetes  įsigyti bet kuriuo laiku ir bet kurioje vietoje, naudojantis  mobiliąja programėle ar internetu. Tam užtenka turėti mobilųjį įrenginį (kompiuterį, telefoną ar planšetę).

Vartotojų patogumui išplėstas e. vinječių platinimo vietų skaičius – nuo 2018 metais buvusių beveik 350 vietų iki šiuo metu esančių beveik 3000 vietų. Krovinių vežėjams užtikrinant lankstesnes  kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sąlygas, šiuo metu  e. vinjetes galima įsigyti iš anksto ir be administravimo mokesčio interneto svetainėje www.keliumokestis.lt, taip pat įvairiose fizinėse pardavimo vietose bei naudojantis mobiliosiomis programėlėmis.

Per 2019 metus krovinių gabentojai šalies keliais iš viso įsigijo 2,98 mln. elektroninių vinječių, į valstybės biudžetą sumokėdami apie 48,7 mln. eurų kelių naudotojo mokesčio.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *