x
  • Pradžia
  • >
  • Atnaujinami Č. Radzinausko tilto rekonstravimo darbai

Atnaujinami Č. Radzinausko tilto rekonstravimo darbai

2018-09-25

Rugsėjo 26 d. atnaujinami Č. Radzinausko tilto per Nemuną valstybinės reikšmės magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 4,901 km remonto darbai – deformacinės siūlės bus keičiamos antroje tilto eismo juostoje. Primename, kad rugsėjo viduryje buvo baigta remontuoti viena tilto eismo juosta. Darbai buvo atlikti laikantis visų technologinių remonto procesų vykdymo reikalavimų, siekiant aukščiausių kokybės standartų. Atidarius suremontuotą eismo juostą, tąkart nuspręsta darbus laikinai sustabdyti ir neuždaryti kitos juostos.

Atsižvelgiant į planuojamą transporto srautų padidėjimą, eismas buvo leidžiamas abiem kelio juostomis iki pat Popiežiaus vizito Lietuvoje pabaigos.
Prasidėjus darbams antroje Č. Radzinausko tilto eismo juostoje, susiaurinta važiuojamąja dalimi eismas vėl kreipiamas tik viena kelio juosta, o greitis  visą parą ribojamas iki 50 km/val.

„Suprantame situaciją ir atsiprašome vairuotojų dėl laikinų nepatogumų. Kelių direkcija visuomet ieško būdų, kaip remontuojamuose (rekonstruojamuose) ruožuose užtikrinti kuo sklandesnį susisiekimą. Tačiau ne visuomet įmanoma užtikrinti itin patogias ir komfortiškas eismo sąlygas. Šiuo konkrečiu atveju dėl darbų pobūdžio specifiškumo negalima leisti transporto eismo remontuojama tilto dalimi, nes tilto deformacinių pjūvių vietoje yra išpjaunamos gilios ertmės, kuriose keičiami tilto konstrukcijos elementai. Dėl šios priežasties rekonstravimo metu eismas gali vykti tik viena eismo juosta. Sutvarkytą kelio juostą atidarius, uždaroma kita. Pertraukose tarp darbų antrosios juostos atidaryti taip pat nėra galimybių, nes jokiu būdu negalima apkrauti deformacinio pjūvio konstrukcijos tol, kol visiškai nėra sustingęs betonas. Vienas pagrindinių mūsų tikslų – siekti aukštos darbų kokybės, kad kelio statiniai tarnautų kiek įmanoma ilgesnį laiką“, – teigia l. e. pareigas Kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Eduardas Grinaveckas.

Svarbu paminėti ir tai, kad darbai vyksta ribotų matmenų uždarame ruože (ant tilto), todėl darbo zonoje neįmanoma sutelkti daugiau mechanizmų, nes tai keltų pavojų kita eismo juosta važiuojančiam transportui.

Visus tilto rekonstravimo darbus rangovė UAB „Tiltuva“ planuoja baigti spalio mėnesio  pirmoje pusėje.

Kelių direkcija dar kartą prašo vairuotojų  planuoti keliones, skiriant joms papildomo laiko.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *