x
  • Pradžia
  • >
  • Akcija „Saugaus eismo stotelės“

Akcija „Saugaus eismo stotelės“

Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės. Jose lauks Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai, kurie lankytojus konsultuos saugaus eismo tema, atkreips dėmesį į gatvėje tykančius pavojus ir būdus jų išvengti. Saugaus eismo stotelėse apsilankę eismo dalyviai turės progą prisiminti, kaip saugiai elgtis gatvėje ar kelyje, pasikartoti svarbiausias kelių eismo taisykles.

Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, orientuotasi į mažesnius miestelius ir gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo  akcijos, tačiau eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji ar dviratininkai, yra sąlygiškai dažnesni. Taip pat įvertintas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo intensyvumas, atsižvelgta į  lankomiausius objektus (savivaldybė, seniūnija, paštas, parduotuvė ir pan.).

Prie Kelių direkcijos organizuojamos ir vykdomos akcijos „Saugaus eismo stotelės“ taip pat prisideda savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės, bendruomenių pareigūnai ir kt.

Akcijos dalyviai raginami būti saugūs ne tik dalyvaudami eisme, bet ir kitose situacijose. Esant vis dar nepalankiai epidemiologinei situacijai Lietuvoje, akcijos dalyvių prašoma laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, rekomenduojama bendraujant dėvėti kaukes, nesibūriuoti, paisyti visų aktualių saugumo reikalavimų, susijusių su  Lietuvos Vyriausybės paskelbta valstybės lygio ekstremaliąja situacija visoje šalyje dėl COVID-19 plitimo grėsmės.

Akcijos „Saugaus eismo stotelės“ žemėlapis ir grafikas
2021 m. rugpjūčio 2–6 dienomis žemėlapis ir grafikas
2021 m. rugpjūčio 9–13 dienomis žemėlapis ir grafikas
2021 m. rugpjūčio 16–20 dienomis žemėlapis ir grafikas
2021 m. rugpjūčio 23–27 dienomis žemėlapis ir grafikas
2021 m. rugpjūčio 30–rugsėjo 3 dienomis žemėlapis ir grafikas

Daugiau informacijos:

Aušra Ramoškaitė (Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė, mob. tel. 8 656 76 508, el. p. ).

 (Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jonavos, Kėdainių, Kupiškio, Molėtų, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Utenos ir Zarasų rajonai bei Visagino miestas);

 (Alytaus, Kaišiadorių, Kauno, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Vilkaviškio ir Vilniaus rajonai bei Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Kalvarijos, Kazlų Rūdos miestai);

 (Akmenės, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Pagėgių, Pakruojo, Plungės, Radviliškio, Raseinių, Rietavo, Skuodo, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Tauragės ir Telšių rajonai bei Neringos ir Palangos miestai)